Przygotowania do sesji

 

       Kiedy już ustalimy termin sesji, warto zastanowić, jak się do niej przygotować. Najważniejszy jest cel, czyli czemu ma służyć wizyta u profesjonalnego fotografa? Nasi klienci mają bardzo różne motywacje. Od sesji dla partnera, poprzez album rodziny, aż po zwykłą poprawę humoru. Trzeba zadbać o właściwy strój, biżuterię i rekwizyty. Ale jaki styl jest odpowiedni dla Ciebie? 

Naszym zdaniem nie warto zbyt długo rozważać, czy coś do nas pasuje, czy starczy nam odwagi lub jak zareaguje nasze otoczenie. Po prostu wybierz dla siebie coś, o czym marzysz. Sesja powinna być nadzwyczajnym wydarzeniem, a wykonane zdjęcia mają wzbudzać podziw. Dlatego, przejrzyj dokładnie swoją szafę, szafy swoich znajomych, a nawet ich strychy i piwnice. Jeśli znajdziesz tam, coś Twoim zdaniem zbyt ekstrawaganckiego, to...  zabierz to koniecznie ! Jeśli nie będzie tam niczego odpowiedniego, a sklepy są już zamknięte, to zgłoś się do współpracujących z nami rekwizytorni teatralnych. Koszt wypożyczenia może być zaskakująco niski.

Internet (w tym nasze galerie) jest wypełniony zdjęciami. Przy odrobinie chęci i czasu znajdziesz w nim wiele inspiracji. Nie zapomnij z nami podzielić się wynikami swoich poszukiwań. Nie obiecujemy, że zrobimy identyczne zdjęcie. Nie chcemy kopiować prac innych fotografów. Będziemy jednak wiedzieć, jakie są Twoje preferencje. Czasami brakuje słów, a podpowiedziany w linku obraz, może je doskonale zastąpić. 

Zdarza się tak, że chęć zrobienia sesji zdjęciowej przychodzi nagle i wymaga natychmiastowej realizacji. Cóż, to też jest piękne ! Wtedy zdaj się  na nas. Improwizacja to nasza silna strona, a nasze doświadczenie pozwoli nam wybrnąć z tej sytuacji. 

Dzień przed sesją staraj się wyspać. Czeka Cię ciężka praca i zakwasy nazajutrz. Przed wyjściem z domu: zmyj makijaż, załóż luźny (nie pozostawiający odcisków na ciele) strój, spakuj szlafrok (jeśli mamy wykonać akt lub zdjęcia w bieliźnie) i w drogę. Reszta zrobi się sama. 

Klasyk Studio 2015